D.B.S. BACA SİSTEMLERİ MÜH. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

LOGO


ÜRÜNLER► TEK CİDARLI PASLANMAZ ÇELİK BACA SİSTEMLERİ Tek Cidarlı Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri binanın şaftı uygunsa mevcut baca sisteminin yenilenmesinde kullanılır. Tek cidarlı paslanmaz çelik baca sistemleri, mevcut tuğla veya beton bacanın içinden geçirilerek kullanılır. Mevcut tuğla veya beton baca müsait değilse binanın dışında veya içindeki başka bir bölümde çift cidarlı paslanmaz çelik baca sistemi kullanılabilir.


Malzeme: Yüksek kaliteli 316 L veya 316 Ti paslanmaz çelik
Kalınlık: Minimum 0.40 mm
Kesit: Dairesel
Kaynak Teknolojisi: Otomatik kaynak makinasında sürekli TIG kaynağı
Modül Birleştirme: Bir uçları hidrolik genişletme makinasında genişletilen modüller, sıkı şekilde birleştirildikten sonra kelepçe ile bağlanırlar.
Sızdırmazlık: Yüksek sıcaklığa dayanıklı silikon
Sistemin Montajı: Sistemin montaj esnasında şaft içinde düzgün bir şekilde ilerlemesini sağlayan mesafe kelepçeleri kullanılarak sistem emniyetli ve sağlam bir şekilde ana taşıyıcı üzerine yerleştirilir.


► ÇİFT CİDARLI PASLANMAZ ÇELİK BACA SİSTEMLERİ
Çift Cidarlı Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri kaya yünü izolasyonu sebebiyle ısı geçirgenliği düşüktür. Bu sayede baca içindeki atık gazın sıcaklık değişimi fazla olmaz, yoğuşma az olur ve bacanın verimliliği artar. İzolasyonun bir başka faydası da bacanın dış yüzey sıcaklığı istem dışı insan temasında tehlike arz etmemesidir. Ayrıca yanıcı maddelere olan uzaklık da bu sayede azaltılabilir.


İç Cidar Malzemesi: Yüksek kaliteli 316 L veya 316 Ti paslanmaz çelik
Kalınlık: Minimum 0.40 mm
Dış Cidar Malzemesi: Alüminyum
İzolasyon Malzemesi: 3-5 cm Rabitz telli kaya yünü (TS 901-1 EN 13162)
Kesit: Dairesel
Kaynak Teknolojisi: Otomatik kaynak makinasında sürekli TIG kaynağı
Modül birleştirme: Bir uçları hidrolik genişletme makinasında genişletilen modüller, sıkı şekilde birleştirildikten sonra kelepçe ile bağlanırlar.
Sızdırmazlık: Yüksek sıcaklığa dayanıklı silikon
Sistemin montajı: Sistem bina duvarına 3 m aralıklarla duvar kelepçeleri ile monte edilerek emniyetli ve sağlam bir şekilde ana taşıyıcı üzerine yerleştirilir.


► SERBEST DURAN PASLANMAZ ÇELİK BACA SİSTEMLERİ

Gergiyle tutturulan, yandan destekleri arasındaki mesafe 4 m’den fazla olan, serbest duran direklere bağlı olan veya bir başak yapının üzerinde duran bacalardır. Çift cidarlı olan bu bacaların atık gazın geçtiği iç cidarı 316 L veya 316 Ti kalite paslanmaz çelik, taşıyıcı olan dış cidarı ise siyah çelikten üretilir. İzolasyon malzemesi olarak kaya yünü kullanılır. Tüm hesaplamalar bacanın ağılıklarını, rüzgarın etkilerini, sismik etkileri, termal etkileri dikkate alarak yapılır.


► ÇÖP - ÇAMAŞIR ATMA KANALLARI

Çöp ve çamaşır bacaları, binalarda çöplerin ve çamaşırların kolay ve sağlıklı biçimde toplanarak uzaklaştırılması için çağdaş bir yöntemdir. Çöp ve çamaşır bacalarında havalandırma ile kötü kokuların bina içerisine girmesi önlenir. Sık aralıklarla bacanın temizlenebilmesi için en üst noktaya bir düzenek yerleştirilir. Bacanın geçeceği yere bağlı olarak ses yalıtımı da yapılabilir. Çöp ve çamaşır bacalarının kapakları güvenliği sağlayacak ve koku geçirmeyecek şekilde imal edilir.